نکته هایی برای خرید لوستر (2)

چه مواردی در خرید لوستر مهم هستند؟
گزینه های زیادی در انتخاب و خرید لوستر تاثیرگذار هستند، بعضی مهم و ضروری هستند و باید حتما مورد توجه قرار گیرند و بعضی نسبی هستند و با توجه به سلیقه هر شخص متفاوت انتخاب می شود.
همانطور که قبلا هم گفتیم اولين و اصلي‌ترين گزینه ای که باید به آن توجه کنید ارتفاع سقف است. استفاده از لوستر ريسه‌اي و بلند در خانه‌هايي با سقف كوتاه غیر اصولی است و باعث كوتاه‌تر به نظر رسیدن سقف مي‌شود. هر ارتفاعی لوستری را مطلبد. لوستر سقفی ال ای دی، لوستر سقفی کلاسیک از مدل لوستر هایی هستن که مناسب سقف های کوتاه می باشند.رابطه ای نسبي بين ارتفاع اتاق و طول لوستر برقرار است. می توان گفت  اگر ارتفاع اتاق را يك ‌بار تقسيم به چهار و بار ديگر تقسيم به پنج كنيد تقریبا بازه ای از ارتفاع مناسب لوستر به دست خواهید آورد، البته این بازه صد در صدی نیست.
به عنوان مثال برای ارتفاع سقف 3 متر، بازه 60 سانت تا 75 سانت به دست می آید که ارتفاع دسته های لوستر کریستالی، لوستر آنتیک و بعضا لوستر مدرن در این بازه قرار می گیرند.
البته به این نکته نیز باید توجه داشت که ارتفاع اکثر لوستر ها قابل تنظیم است و می توان آن را به اندازه دلخواه تغییر داد.هدف‌تان از خريد لوستر را مشخص كنيد؛ از لوستر قرار است به عنوان وسیله ای تزئيني استفاده کنید يا به نور آن احتياج داريد و هدفتان تامین نور است. در خانه‌هايي كه لامپ‌هاي هالوژن و ديواركوب وجود دارد تامين نور محيط بر عهده آنهاست و لوستر بیشتر جنبه زیبایی دارد اما اگر لوستر وظيفه تامين نور محيط را دارد بايد فاكتورهاي ديگري مانند تعداد شاخه را نیز زمان خرید در نظر داشته باشید. لوستر شاخه ای و لوستر شید دار از زیر دسته های لوستر وی آی پی و لوستر آنتیک نوردهی قابل توجه ای دارند.

اگر مستاجر هستيد و ممکن است سال آینده در خانه ای دیگر باشید، در خريد لوستر بیشتر دقت کنید، سعی کنید لوستری بخرید که سال بعد نیز بتوانید از آن استفاده کنید.
لوسترهاي ساده‌ انتخاب کنید مانند لوستر چوبی، چرا که باز و بسته کردن شان راحت‌تر است و موقع حمل و نقل آسيب كمتري مي‌بينند. اگر  لوستر حباب‌دار یا لوسترآویز انتخاب می کنید، به جنس و شكل حباب‌هاي آن توجه داشته باشید. لوسترهايي را بخريد كه حباب‌هاي معمولي‌تري دارند تا در صورت شكستن و آسيب ديدن بتوانيد به‌راحتي آن را جايگزين كنيد. از این لحاظ انواع لوستر مدرن و لوستر چوبی انتخاب مناسبی هستند زیرا کمتر آسیب پذیری هستند.

برچسب ها :

پیام بگذارید