نکته هایی برای خرید لوستر (1)

چه لوستری بخریم؟
یکی از مهم ترین نکته ها در خرید لوستر متراژ اتاق است. چرا که خرید لوستر های بزرگ با تعداد شاخه های زیاد و غیر معمول برای فضا های کوچک علاوه بر هزینه اضافه ای که در پی دارد، در اکثر اوقات باید همه لامپ های لوستر را روشن نکنید و این کار نما و دکور لوسترتان را بر هم می زند.
همچنین خرید لوستر های با ارتفاع زیاد برای سقف های کوتاه نه تنها موجب ایجاد مزاحمت برای عبور و مرور می شود بلکه زیبایی و ارزش لوستر را کمتر می کند.
در اتاق‌هایی با سقف کوتاه، حتی‌الامکان از نصب چراغ‌ها و لوستر آویز خود‌د‌اری کنید‌ چون این گونه چراغ‌ها سقف را کوتاه‌تر نشان می‌د‌هند‌ اما بهتر است از لوستر‌ سقفی یا لوستر ال ای دی استفاده کنید. همانطور که هنگام خرید لوازم دکوراسیون هماهنگی آنها به لحاظ مدل و سبک را در نظر دارید در هنگام خرید لوستر نیز باید این موضوع را در نظر داشته باشید. اگر فضای اتاق شما کاملا مدرن است، آویختن لوستر کریستالی یا لوستر آنتیک کاری نامناسب است و از لحاظ دکوراسیون محیطی ناهماهنگ را ایجاد می کند، بلکه صحیح این است که در این فضا ها لوستر مدرن یا آویز مدرن بکار ببرید.اگر لوستر را بالای یک میز ناهارخوری نصب می کنید، سعی کنید ارتفاع آن را آن‌ قدر پایین بیاورید که نور لوستر تمام ظروف روی میز و غذاهای چیده شده را روشن کند. استفاده از لوستر آویز می تواند گزینه خوبی باشد.
اتاق خواب نیز با توجه به فضای خود لوستر های خاصی را می طلبد. استفاده از نور مستقیم در اتاق خواب چون باعث خیرگی چشم و آزار آن هنگام دراز کشیدن روی تخت می ‌شود مناسب نیست در نتیجه لوستر آویز گزینه مناسبی برای اتاق خواب نمی باشد، بلکه لوستر سقفی یا لوستر آنتیک مناسب این محیط می باشند. بهتر است در اتاق خواب از دیمر با امکان تغییر شدت نور برای چراغ ها استفاده کنید. دیوارکوب ‌ها و لامپ ‌های‌ هالوژن نیز برای این محیط ‌ها کاربردی هستند
مدل‌هاي سنتي مانند لوستر وی آی پی ، لوستر آنتیک یا لوستر شاخه ای به خاطر جنس و لاله‌هايي كه در آن به كار رفته براي فضاهايي مناسب‌ترند كه چيدمان‌ و دکوراسیونشان كلاسيك باشد. در اتاق های نشیمن همچنین می توان از لوستر چوبی یا لوستر برنز استفاده کرد.

برچسب ها :

پیام بگذارید