نورپردازی اتاق نشیمن

زیبایی های اتاق نشیمن را چند برابر کنید
اکثر افراد این تصور نسبت را به چراغ ها دارند که تنها کارایی آنها روشنایی اماکن و یا اتاق ها می باشد ولی روشن نگه داشتن اتاق ها یک مورد از کارایی های چراغ ها ست، چراغ ها در احساسات شما، ایجاد انرژی، آرام کردن ذهن و.... تاثیر زیادی دارند و در زندگی روزمره دارای نقش مهمی می باشند.
اتاق نشیمن جایی است که خانواده دور هم جمع می شوند و دوستان و آشنایان در آن وقت می گذرانند، اما در عین حال اتاقی است که می توان در آن با آرامش به استراحت پرداخت، به تماشای تلویزیون نشست، به موسیقی گوش داد و مطالعه کرد.
نور پس زمینه ی اتاق نشیمن که معمولا توسط چراغ های رومیزی یا کفی و گاهی نیز به وسیله ی لوستر و چلچراغ تامین می شود.
قسمت هایی از خانه که به نور کمی نیاز دارند ، مثالاً برای نمایش یک تابلوی روشن کردن یک چراغ کم نور درخشندگی مناسبی ایجاد می کند.
در فضاهایی که نیاز است نور و روشنایی بیشتر باشد، می توان از چراغ های رومیزی، آباژور یا چراغ های ایستاده زمینی برای تامین روشنایی استفاده کرد. استفاده از نورهای نقطه ای در دکوراسیون نشیمن می تواند احساس آرامش بیشتری به شما بدهد و همچنین امکان کنترل و تنظیم نور مورد نیاز را نیز به شما می دهد تا در صورت نیاز از نورهای سقفی کم کرده و نورهای زمینی یا رومیزی را فعال کنید.
باید توجه داشت رنگ چراغ ها نیز باعث تغییر حال و خلق و خوی افراد حاضر می شوند. چراغ های فلورسنت آبی رنگ به شما احساسی ارام بخش و پرشور می دهند ولی چراغ های زرد موجب کسل شدن می شوند. در مقابل چراغ های قرمز موجب احساس هیجان می شوند.
نورپردازی اتاق نشیمن

اگر نورپردازی در محیط به درستی انجام نشود و نور کافی در اتاق نشیمن نباشد، فضا کسل کننده و ناخوشایند خواهد بود. البته نور زیاد نیز در محیط رنگ واقعی دیوار، مبلمان و همه وسایل اتاق نشیمن را متفاوت از آنچه که واقعا هست نشان می دهد.
توجه به محل قرار گرفتن تلویزیون مهم است، چراغ هایی باید بر روی دیواری که تلویزیون پایین آن قرار داده شده، نصب گردند. اگر چراغ ها را در مقابل تلویزین نصب کنید ممکن است باعث ایجاد اختلال بیننده گردد.
روشنایی دور تا دور سقف کاذب نور و زیبایی و منحصر به فردی ایجاد می کند. و همچنین باعث زیبا تر شدن جزئیات معماری سقف شود.
یک منبع بالاتاب ساده و مخفی در گوشه ای از اتاق و پشت یک قطعه مبل می تواند بر ابعاد فضا بیافزاید، فضا را بزرگتر بنمایاند و تمامی قرنیز های سقف را برجسته کند.
چراغ های دیوارکوب قابلیت جابه جایی و حرکت در زوایای مختلف را دارند. و به شما این امکان را می دهند تا نور را در هر محلی که میخواهید متمرکز کنید.
نورپردازی اتاق نشیمن


نور پردازی اتاق نشیمن
 
برچسب ها :

پیام بگذارید