نحوه نظافت لوستر

چگونه لوستر ها را نظافت کنیم
بی شک جذاب ترین بخش یک لوستر کریستالی تشعع نور در گوی های کریستالی و سایر اجزای کریستالی آن است. تمیز بودن این کریستالها، حس بسیار خوبی از لوستر به ما میدهد. به دلیل حساسیت بالای کریستالها، باید با روش های مناسب از آنها نگهداری کرد.
برای تمیز کردن گوی های کریستالی بهترین راه این است که گوی ها را از لوستر جدا کرده و سپس بشویید. قبل از اینکه قطعات لوستر را از هم جدا کنید، از شکل کامل آن عکس بگیرید تا هنگام سوار کردن دوباره، دچار مشکل نشوید.
در صورتی که نمی توانید گوی ها را جدا کنید، روی زمین، زیر لوستر پتویی پهن کنید. این کار باعث میشود در صورت افتادن بلورهای کریستالی، روی سطح نرمی بیفتد و نشکند.
گوی کریستال را باید با مایع ظرفشویی و آب ولرم شست و اگر تمیز نشد، با تهیه مخلوطی از یک سوم سرکه و دوسوم آب و با کمک برس شست وشو دهید و سپس بلافاصله آن را خشک کنید. اگر کریستال جلای همیشگی خود را از دست داده است، می توانید با سرکه سفید آنها را جلا دهید.
نحوه نظافت لوستر

در صورتیکه کریستالها کدر شده اند، برای چرک زدایی می توانید از آمونیاک نیز استفاده کنید. چند قطره آمونیاک را در ظرفی محتوی آب ولرم ریخته؛ دستمالی نرم به مایع آغشته کنید و کریستالها را با آن شستشو داده سپس با آب ولرم آبکشی و آنها را خشک کنید. هنگام تمیز کردن مراقب باشید تا سیم کشیها را خیس نکنید
در صورتی که به هر دلیل روی کریستالها خط و خش و یا پریدگی کوچکی ایجاد شده است می توانید از خمیر دندان استفاده کنید.
نحوه نظافت لوستر

برای نظافت  و تمیز کردن لوستر برنزی به طوری که جلوه و زیبایی اولیه لوستر برنزی حفظ شود لازم است این نکته را بدانید که برای ایجاد جلوه و نمای زیباتر و ایجاد سایه-روشن بر روی سطوح  لوستر برنزی و همچنین سایر وسایل برنزی  از روش سیاه قلم استفاده می شود . سیاه قلم با استفاده از رنگ انجام می‌شود و برای پایداری بیشتر سیاه قلم، لاک بی رنگ و براقی بر روی آن می زنند که دوام آن را بیشتر می کند .
استفاده از مواد شوینده شیمیایی از قبیل مایع ظرفشویی ،شیشه پاکن ها ،تمیزکننده های شیمیایی و….. و همچنین مواد جلا دهنده  و حلال های قوی مثل تینر ،الکل ،استون و… و نیز استفاده از پارچه های زبر و الیاف سایشی مانند اسکاچ و سیم ظرف شویی و… باعث از بین رفتن لاک بی رنگ گفته  شده می شود و در نهایت منجر به از بین رفتن سیاه قلم شده و در نتیجه  سطوح لوستر کدر و مات خواهد شد ، بنابر این به هیچ عنوان نباید از موارد گفته شده استفاده کنیم .
پر شتر مرغ بهترین گزینه برای گردگیری و برطرف کردن گرد و غبار از سطوح لوستر است .

نحوه نظافت لوستر

پرهای شتر مرغ دارای خاصیت الکترواستاتیک می باشد و این خاصیت باعث می شود الکتریسته ساکن در قطعات لوستر ایجاد نشود و در نتیجه از چسبیدن کوچکترین ذرات گرد و غبار بر روی لوستر جلوگیری می کند .
اگر چربی و دوده بر روی سطوح لوستر نشسته است و میتوانید از دستمالی نرم و نمناک استفاده کنید و بهترین گزینه برای این کار دستمال های نانو می باشند. این نوع دستمال ها قدرت تمیز کردن بیشتری داشته و کرک و الیاف از خود بر روی سطوح بجای نمی گذارد.
برچسب ها :

پیام بگذارید