انواع لوستر (1)

تنوع لوستر از نظر شکل ظاهری
لوستر ها در تنوع و طرح های مختلفی تولید می شوند، هر کدام از این مدل ها به نوبه خود منحصر به فرد و خاص هستند، اما در این میان تعدادی از مدل ها بیشتر از سایر طرح ها مورد توجه قرار گرفته و خواهان بیشتری دارند.
لوستر ها را از جنبه های مختلف می توان دسته بندی کرد و مورد مقایسه قرار داد. شکل ظاهری، جنس، سایز بندی، نوع لامپ و نوع نورپردازی جنبه هایی هستند که میتوان لوستر ها را دسته بندی کرد.
 
مهمترین انواع لوستر از لحاظ شکل ظاهری عبارتند اند از:
لوستر وی آی پی، لوستر سقفی، لوستر کلاسیک، لوستر آنتیک، لوستر شاخه ای، لوستر مدرن، لوستر آویز و لوستر دیواری. هر یک از این مدل ها برای فضای خاصی طراحی شده است که در ادامه به صورت مختصر آنها را توضیح می دهیم.
 

لوستر وی آی پی
لوستر وی آی پی (VIP) محصولی منحصر به فرد است و مورد توجه افراد سخت پسندی ست که به دنبال دکوراسیونی متفاوت و چشم گیر می باشند. عمدتا در این لوستر ها از زنبق یا لاله بر روی شعله ها استفاده می شود، همچنین نقش و نگار لوستر ها برجسته و چشم گیر هستند به شکلی که نمایی خاص به آنها می دهد. جنس این لوستر ها از فلز برنج با درصد خلوص بالا می باشد که آبکاری شده و با کریستال های بلوری تزئین می شوند. شعله های این لوستر ها در دو مدل لوستر شید دار و لوستر بدون شید تولید می شوند که در صورت بدون شید بودن از لاله های بلوری بر روی آنها استفاده می شود. لوستر وی آی پی (VIP) معمولا در پذیرایی، نشیمن و فضا های رسمی استفاده می شود.
 

لوستر سقفی
لوستر سقفی از کفی استیلی تشکیل می شود که کریستال ها آویزان آن هستند و کفی بر روی سقف نصب می شود. لوستر سقفی در چهار دسته، لوستر سقفی ال ای دی (LED) ، لوستر سقفی برگی و شاخه ای ، لوستر سقفی ریسه ای و لوستر سقفی کلاسیک تولید می شود و اکثرا برای محیط هایی با ارتفاع سقف کم مورد استفاده قرار می گیرند.
 

لوستر کلاسیک
این نوع از لوستر را بیشتر برای اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن و کانون مرکزی خانه به کار میبریم. در خانه هایی که  از چیدمان و دکوراسیونی لوکس وکلاسیک استفاده می کنند لوستر کلاسیک بهترین گزینه می باشد چرا که با دکوراسیون همخوانی دارد. جنس لوستر های کلاسیک معمولا برنز است و با کریستال و حباب بر روی لامپ ها تزئین می شوند. این نوع لوستر غالبا به صورت لوستر شاخه ای و در دو نوع لوستر سقف و لوستردیواری تولید می شوند. در بعضی مدل ها لوستر شید دار  هستند و در بعضی لوستر بدون شید میباشند. لوستر کلاسیک از نظر ظاهری شبیه به لوستر  وی آی پی است .
 

لوستر آنتیک
لوستر آنتیک غالبا علاوه بر روی شاخه ها در بخش زیرین لوستر نیز دارای حباب می باشد که چند لامپ درون آن بسته می شود و نوردهی بیشتری ایجاد می کند.  جنس آنها از آلیاژ برنج آبکاری شده می باشد و در تعداد شاخه های  مختلف و همچنین مدل آویز و دیواری تولید می شود. قیمت لوستر آنتیک نسبت به سایر لوستر های شاخه ای مناسب تر است.
 

لوستر شاخه ای
این مدل لوستر از شاخه هایی تشکیل می شوند که بر روی آنها شعله های لوستر قرار می گیرد و بر اساس تعداد شاخه های شان سایز بندی می شوند. لوستر شاخه ای جنس های مختلف مثل کریستال ، برنج و برنز ساخته می شود. استفاده از لوسترهای شاخه ای برای فضاهایی با ارتفاع سقف کوتاه مناسب نیستند.
لوستر وی آی پی، لوستر آنتیک، لوستر کریستالی، لوستر برنزی، لوستر کلاسیک و لستر چوبی از زیر مجموعه های لوستر شاخه ای هستند.
 

لوستر مدرن
لوستر مدرن طرفداران زیادی دارد ، زیرا با سبک دکوراسیون مدرن و جدید امروزی راحت تر هماهنگ می شود و تنوع بسیار زیادی دارد، این سبک لوستر هر فضایی مثل اتاق خواب، نشیمن و آشپزخانه قابل استفاده است. لوستر مدرن در دو نوع لوستر سقفی مدرن و لوستر آویز مدرن وجود دارد. ارتفاع مدل های آویز آن قابل تنظیم است.
 

لوستر آویز
لوستر آویز در سه دسته لوستر آویز تک، لوستر آویز سه تایی و لوستر آویز کریستالی تولید می شود. همانطور که از اسم آویز تک و آویز سه تایی مشخص است این مدل لوستر ها دارای یک یا سه شعله می باشند و البته بعضی از مدل ها بیش از سه شعله دارند. بیشتر نمای لوستر آویز کریستالی را قطعات کوچک کریستالی تشکیل می دهد. این مدل لوستر ها در آشپزخانه ، اتاق ، راهرو و فضا های کاری مختلف استفاده می شوند.
 

 لوستردیواری
لوستر دیواری را با نام دیوارکوب یا لوستر بالا آینه هم می شناسند. لوستر دیواری علاوه بر کمک به تامین نور محیط، زیبایی دو چندان  به فضا می بخشد و جایگزین مناسبی برای مهتابی ها می باشد..  لوستر دیوارکوب در ورودی و راهروها جهت روشنایی  استفاده  می شود، در موارد مثل اتاق خواب نقش چراغ خواب را دارد، همچنین به عنوان چراغ بالا آینه هم کاربرد دارد. لوستر دیوارکوب در مدل های مختلف تولید می شود و می توان گفت اکثر مدل های لوستر دارای دیوارکوب هم مدل هستند.
برچسب ها :

پیام بگذارید